דרכון פורטוגלי - זה איזי נשיונליטי

הידעתם גם אם שמכם לא מופיע ברשימות המפורסמות ברשת של משפחות ספרדיות נפוצות, למעשה אין זה כלל משנה במידה ואתם צאצאים ליהודים של אחת ממדינות אלו !
תורכיה
יוון
ג'יברלטר
צרפת
מרוקו
טוניס
קרואטיה
סוריה
לוב
עיראק
מצריים
ירדן
אלג'יר
בלגיה
ברזיל
בולגריה

דרכונים פורטוגזים מונפקים לאזרחי פורטוגל לצורך נסיעות בינלאומיות. הדרכון, יחד עם כרטיס האזרחים, מאפשרים זכויות תנועה ומגורים חופשיים בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, האזור הכלכלי האירופי ושוויץ.

דרכון פורטוגלי דרכון אלקטרוני

ראשית, נדגיש כי מדובר בדרכון פורטוגלי ולא ב'דרכון אירופי', כמו שרבים נוטים לחשוב בטעות.

החל מה 28 באוגוסט 2006 החלה ממשלת פורטוגל להנפיק דרכונים אלקטרוניים (פורטוגזית: Passaporte Electrónico Português, מקוצרת בדרך כלל בשם PEP) אשר בנוסף להכיל מאפייני אבטחה משופרים מכילים גם מיקרו-שבב חסר מגע. המיקרו-צ’יפ כולל את כל המידע הביוגרפי המודפס בדרכון וכן גרסה דיגיטלית של הצילום המתאימה לשימוש בזיהוי פנים דיגיטלי. אמנם מידע על טביעות אצבע מתקבל בעת הגשת בקשה לדרכון, אך הוא אינו נכלל בדרכון עצמו. המדינות החברות באיחוד האירופי יידרשו לכלול מידע על טביעות האצבע בדרכיהן עד 28 בפברואר 2008. ה- PEP עומד בתקני ICAO עבור דרכונים אלקטרוניים, והוא מכיל את סמל הדרכון הביומטרי (תמונה קטנה דמוית עין). ה- PEP עונה על כל הדרישות לתכנית ויזת ויזה בארה”ב. הדרכון תקף ל -5 שנים, ולא ניתן לחדש אותו (כאשר הוא פג תוקף יש להגיש בקשה חדשה). דרכונים שהונפקו לפני ה- PEP הם עדיין תקפים כל עוד הם לא עברו את תאריכי התפוגה שלהם.

ה- PEP עומד בתקני ICAO עבור דרכונים אלקטרוניים, והוא מכיל את סמל הדרכון הביומטרי (תמונה קטנה דמוית עין). ה- PEP עונה על כל הדרישות לתכנית ויזת ויזה בארצות הברית. הדרכון תקף ל -5 שנים, ולא ניתן לחדש אותו (כאשר הוא פג תוקף יש להגיש בקשה חדשה). דרכונים שהונפקו לפני ה- PEP הם עדיין תקפים כל עוד הם לא עברו את תאריכי התפוגה שלהם.

דרכון פורטוגלי איך זה נראה ?

הדרכון האלקטרוני בגרסת 2006 תוכנן על ידי הנריקה קאייטה. הצורה הסופית שלה שילבה קבוצה של אלמנטים נושאיים הקשורים למשוררים הפורטוגלים לואיס ווז דה קמוס ופרננדו פסואה באלמנטים הטכניים והאסתטיים שלהם. תמונות סופקה על ידי הצייר הפורטוגלי ז’וליו פומר. גרסת 2017 עוצבה על ידי חורחה סילבה. הוא כולל מערכת של 20 אלמנטים ממורשת העולם של פורטוגל של אונסק”ו לאורך כל דפי הפנים.

כיסוי הדרכון הפורטוגלי

הדרכון הרגיל שלו הוא בצבע אדום עמוק עם הדפס מוזהב, ונכתב רק בפורטוגזית. בעקבות תקני האיחוד האירופי, הדרכון נושא את התואר União Europeia מעל שם המדינה ותואר הפספורט. הדרכון מכיל תמונות של מעיל הנשק הפורטוגלי.מאפייני האבטחה בכריכה כוללים: הדפסת דיו בלתי נראית הנראית תחת אור אולטרה סגול.

דף מידע ביוגרפי

המידע הביוגרפי הוא העמוד הראשון בקדמת הדרכון. הוא כולל את המידע הבא: סוג קוד הנפקת דרכון מס.

1) שם

2) שם

3) לאום

4) גובה

5) תאריך לידה

6) מספר אישי.

7) מין (ז / ו)

8) מקום לידה

9) תאריך גיליון

10) רשות

11) תאריך תפוגה

12) חתימת המחזיק

עמודי ויזות

לדרכון 32 עמודים (לא כולל דף המידע הביוגרפי), אולם רק 28 מתאימים לויזה (4 העמודים האחרים כוללים את התרגום של השדות בעמוד הביוגרפי לכל אחת מהשפות הרשמיות של האיחוד האירופי)מאפייני האבטחה בעמודי הויזה כוללים: נייר אבטחה עם סימן מים (מעיל הנשק הפורטוגלי), מספר הדרכון מחורר בתחתית כל העמודים.

שפות

בהתאם לתקני הדרכון של האיחוד האירופי, הדרכון מכיל את כל השפות הרשמיות של האיחוד האירופי. הכריכה מודפסת בפורטוגזית בלבד (תרגומים נמצאים בעמוד הראשון.) השדות בדף הביוגרפי מודפסים בפורטוגזית, אנגלית וצרפתית (בסדר זה), עם תרגומים בשלושת העמודים האחרונים של הדרכון.מאפייני האבטחה בעמודי הויזה כוללים: נייר אבטחה עם סימן מים (מעיל הנשק הפורטוגלי), מספר הדרכון מחורר בתחתית כל העמודים.

רוצים גם דרכון פורטוגלי?
הנכם מוזמנים לפנות לאתר הרישמי של איזי
נשיונליטי ולהשאיר פרטים ויפנו אליכם בהקדם.

הנפקת דרכון פורטוגלי בליסבון

כיום מרבית המתאזרחים מגיעים לפורטוגל ובמיוחד לליסבון על מנת להנפיק במקום את התז הפורטוגלית וכן את הדרכון הפורטוגלי.

במידה ואתם כבר אזרחים ואתם מעוניינים בליווי בהנפקת הדרכון בליסבון איזי נשיונליטי תשמח להציע לכם את השירות במחיר הגון וביחס אישי כמו שרק אצלנו יש.

הסבר להנפקת הדרכון הפורטוגלי בליסבון

מגיעים בשעה הכי מוקדמת בבוקר (6בבוקר)  ל- Campus de Justiça de Lisboa

 

לאחר שאתם מגיעים אתם ניגשים לבניין J.

 

כשנפתחת קבלת הקהל יש לבקש מייד כרטיס להנפקת תעודת הזהות:

BIOMETRICO CARTAO DO CIDADAO 

כמו כן יש לבקשתבקשו בנוסף כרטיס להנפקת דרכון פורטובלי

Biometrico passaporte espresso

 כשיגיע תורכם ימדדו את הגובה שלכם, יצלמו אתכם, יקחו תביעות אצבעות.

בנוסף יהיה צורך לשלםו 53 יורו. בנוסף.

תתבקשו להצהיר על כתובת מגורים עדכנית –

תתבקשו גם לתת חתימנה– שימו לב שאתם חותמים בדיוק כמו בדרכון שלכם.

 

למה עדיף להנפיק את הדרכון בליסבון ?

כיום מדובר בצורה המהירה ביותר לקבל דרכון פורטוגלי, דרך השגרירות יקבע לכם תור רק לאחר שאתם ארחים לעוד כשנה ממועד בקשת התור.

עמוד זה חובר בשיתוף איזי נשיונליטי משרד בוטיק להוצאת אזרחות פורטוגלית

 
דילוג לתוכן